Голова відділення

Волков
Роман Анатолійович

Доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

тел.: (0372) 584793
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наукові інтереси Р.А. Волкова охоплюють такі теми: епігенетика та молекулярні механізми гібридизації та поліплоїдизації у рослин (стабільність геному, структурні перебудови та диференційна експресія рибосомальної ДНК, ядерцеве домінування); молекулярні маркери, поліморфізм у популяціях, видоутворення та молекулярна таксономія у еукаріот; молекулярна фізіологія абіотичного стресу, молекулярна еволюція стресових генів. Р.А. Волков вперше описав явище молекулярної реорганізції та міжлокусної конверсії 35S рДНК батьківських видів у геномі алополіплоїдів, що принесло йому міжнародне визнання.

Р.А. Волков народився у 1961 році. З 1983 р. працює у Чернівецькому університеті. З 1996 по 2005 р. знаходився на науково-дослідній та викладацькій роботі у Німеччині. Стипендіат фонду Олександра фон Гумбольдта (1996-1997), приват-доцент університету м. Тюбінген (2004). У 2005 році повернувся до Чернівецького університету, де заснував та очолив кафедру молекулярної генетики та біотехнології. Член редколегії двох наукових журналів, член спеціалізованої ученої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій. Під його керівництвом в Україні та Німеччині підготовлено та захищено чотири кандидатські та Ph.D. дисертації. Автор близько 200 наукових та науково-методичних праць.

Секретар відділення

Доліба
Інна Миколаївна

Аспірантка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

тел.: (0372) 584793
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.