Голова відділення

Білявська
Людмила Григорівна

Доцент кафедри селекції, насінництва і генетики Полтавської державної аграрної академії, провідний науковий співробітник Інституту агрономії ПДАА, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

тел.: +380509481757, +380960061417
факс: (0532) 56-58-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Народилася 18 березня 1961 року у смт. Кегичівка, Харківської області. Закінчила Харківський сільськогосподарський інститут ім. В.В. Докучаєва у 1983 році за спеціальністю вчений агроном зі спеціалізацією «Селекція та насінництво».

Наукову діяльність розпочала у лабораторії селекції зернобобових культур Красноградської дослідної станції Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи. З 1987 по 1990 рік навчалася в аспірантурі Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи за спеціальністю «Селекція та насінництво».

У 1995 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук. З 1990 по 2001 рік, працювала на посаді наукового співробітника Красноградської дослідної станції ІЗГ НААНУ. Дослідження з питань адаптивної селекції сої з метою створення сортів для Степу України розпочала у 1987 році.

З 2001 року Білявська Л.Г. – доцент кафедри селекції, насінництва і генетики Полтавської державної аграрної академії, а також – провідний науковий співробітник інституту агрономії вищезгаданого навчального закладу.

Білявська Л.Г. є автором більше 70 наукових праць по селекції сої та 21 методичної розробки з дисциплін «Селекція та насінництво сільськогосподарських культур», «Насінництво сільськогосподарських культур», «Державна кваліфікаційна експертиза сортів рослин», має сім авторських свідоцтв і два патенти на сорти сої.

Є одним з провідних селекціонерів країни по сої. Автор семи зареєстрованих сортів (Аметист, Алмаз, Агат, Артеміда, Вінні, Вежа, Антрацит), які протягом останніх п’яти років займають десятки тисяч гектарів у чотирнадцяти областях України. Заснувала і очолює наукову лабораторію «Селекції, насінництва та сортової агротехніки сої».