Черкаське відділення УТГіС ім. М.І. Вавилова

Голова відділення

Опалко
Анатолій Іванович

тел.: +38 04744 363 19
         +38 04744 323 63
моб.: +38 09827 397 43
моб.: +38 05061 168 81
факс: +38 04744 372 94

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Національного дендропарку «Софіївка» НАН України, професор кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології Уманського національного університету садівництва. Член УТГіС ім. М.І. Вавилова з 1969 р.

В очолюваному ним відділі фізіології, генетики, селекції і біотехнології рослин Національного дендропарку «Софіївка» Національної академії наук України розробляються теоретичні основи моделювання регенераційних процесів у представників багаторічних деревних рослин in vivo та in vitro.

Вперше сформулював поняття загальної і специфічної антропоадаптивності рослинництва. Розробляє наукові основи теорії антропоадаптивності окремих культурних рослин, на підставі чого сформував напрями й методи селекції на опірність проти антропічних навантажень та здатність задовольняти специфічні комплекси потреб людини стосовно технологічності і якості нових сортів. За результатами досліджень одноосібно і в співавторстві опублікував близько 200 наукових і методичних праць, в тім числі 8 статей у провідних зарубіжних виданнях англійською, французькою і польською мовами, а також першого в Україні підручника «Селекція плодових і овочевих культур», два посібники, довідник з насінництва та отримав чотири авторські свідоцтва на сорти рослин.

Член редколегії Збірника наукових праць Національного дендропарку «Софіївка» НАН України «Автохтонні та інтродуковані рослини».

Секретар відділення

Serzhuk Сержук
Олександр Петрович

тел.: +38 (04744) 3 41 63
моб.: +38(097) 935 49 19

Кандидат сільськогосподарських наук, старший викладач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології Уманського національного університету садівництва.

Має близько 50 опублікованих наукових праць, патент на корисну модель. Сфера наукових інтересів охоплює генетику і селекцію малопоширених плодових культур

Структура відділення

До складу відділення входять фахівці наступних наукових та навчальних закладів Черкаської області:

  • Верхняцька дослідна станція (cмт. Верхнячка, Христинівського району Черкаської області)
  • Інститут коренеплідних культур НААНУ (м. Умань)
  • Національний дендропарк «Софіївка» НАН України (м. Умань)
  • Уманський державний педагогічний університет ім. П.Г. Тичини
  • Уманський національний університет садівництва.

У 2010 році до складу відділення було прийнято осередок Всеросійського НДІ цукрового буряку і цукру ім. А.Л. Мазлумова (cмт. Рамонь, Воронезької області, Росія).