Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що 30 червня 2021 р. перестало битися серце доктора біологічних наук, професора Ужгородського національного університету Ніколайчука Віталія Івановича. Він помер за день до свого 70-річчя. Віталій Іванович протягом багатьох років очолював Закарпатське відділення Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова та був активним членом Товариства

Із 1989 по 2010 рр. працював деканом біологічного факультету, з 1988 по 2018 рр. – завідувачем кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології УжНУ.

Із 2001 року – член Експертної ради з біологічних наук ВАК України. За багаторічну роботу з підготовки студентів отримав звання «Відмінник освіти України», а також нагороду Ярослава Мудрого. У 2005 році став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. 

За створення генетичної школи та розробку нових напрямів наукових досліджень у селекції кормових культур у 2000 році йому присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України». 

Віталій Іванович був академіком Академії наук вищої освіти України, Почесним академіком Угорської академії наук, Заслуженим професором Ужгородського національного університету.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Віталія Івановича та висловлюємо щирі співчуття. 

 

Президія Українського товариства генетиків
і селекціонерів ім. М.І. Вавилова