Чивчинські гори, куди входить і територія Національного природного парку «Черемоський» (НПП «Черемоський»), є одним з найбагатших на ендеміки регіонів Українських Карпат, що свідчить про високий рівень специфічності зазначеної флори та її автохтонний характер. У різні часи цей край притягував багатьох учених, у тому числі і біологів міжнародного рівня. Першим ботаніком, який провів дослідження  на зазначеній території (1888 р.), був Остап Волощак (українець за походженням). У 1920-1940-х рр.. у зазначеному регіоні проводили свої експедиції румунські вчені Еміліан Цопа, Михайло Гушуляк (українець за походженням), польські дослідники Тадеуш Вільчинський, Хуго Запалович, Богоміл Павловський, а потім і радянські вчені. В їх числі і постать ученого зі світовим іменем Миколи Вавилова.

3 жовтня восени 2017 року в м. Умань делегатами X з’їзду Українського товариства генетиків і селекціонерів (УТГіС) імені М.І. Вавилова, присвяченого 50-річчю заснування УТГіС та 130-річчю від дня народження М.І. Вавилова, НПП «Черемоський» визнаний не тільки одним із цінних буковинських осередків природного генофонду, а й пам’ятником видатним вітчизняним і зарубіжним вченим, які зробили свій науковий вклад в Українських Карпатах. Слід особливо підкреслити, що світило світової ботаніки, генетики та селекції Микола Вавилов під час своєї останньої експедиції в Карпати знайшов тут природні популяції полби (Triticum dicoccum Schrank).

На виконання зазначеного рішення X з’їзду, 15 грудня 2017 р. відбулося розширене організаційне засідання Президії УТГіС ім. М.І. Вавилова за участю, крім членів Президії, директора Національного центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України Миколи Георгійовича Проданчука (першого заступника голови громадської організації Земляцтво буковинців у місті Києві «БУКОВИНА» (Земляцтво буковинців), що об’єднує вихідців з Чернівецької області), професора спеціальної кафедри Національної академії СБ України, к.б.н., с.н.с. Миколи Васильовича Величка (члена громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України). У ході зустрічі відпрацьовано організаційні питання щодо формату та шляхів реалізації проекту популяризації діяльності вказаних вчених згідно започаткованого науково-суспільного проекту «Пшениця, Україна, Європа і світ» та обговорено подальші кроки спільної діяльності.

Також 15 грудня 2017 р. під час звітно-виборчих зборів члени громадської організації, земляцтво буковинців у місті Києві «Буковина», враховуючи заслуги М.І. Вавилова як перед Україною, так і в цілому перед світовою спільнотою, прийняли рішення про підтримку ініціативи УТГіС щодо присвоєння імені М.І. Вавилова Національному природному парку «Черемоський» і спільної підготовки необхідних документів до державних інституцій про присвоєння НПП «Черемоський» імені М.І. Вавилова.