Некролог, Анатолій Михайлович ХОХЛОВ

 

Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що що 16 січня 2025 р. на 87-му році життя відійшов у засвіти багаторічний активний член Українського товариства генетиків і селекціонерів імені Миколи Вавилова, відомий український вчений-зоотехнік, доктор сільськогосподарських, професор, головний науковий співробітник лабораторії генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, професор Анатолій Михайлович ХОХЛОВ (8.06.1938 –16.01.2025).

Дивитись більше Некролог, Анатолій Михайлович ХОХЛОВ


ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ
до членів Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова та зацікавлених осіб з нагоди підготовки до ХІ з’їзду УТГіС

Дорогі друзі, шановні колеги!

24 вересня 2024 р. у місті Тернополі під час проведення XIX-ї Міжнародної наукової конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів» відбувся черговий пленум Ради Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова (УТГіС).  Пленум прийняв постанову провести черговий ХІ з’їзд УТГіС у 2025 році в місті Києві на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Попередня дата проведення з’їзду – друга половина вересня 2025 р.

У зв’язку з розпочатою підготовкою до з’їзду звертаюсь з наступним проханням:

  1. Закликаю членів Товариства найближчим часом сплатити членські внески за 2023-2025 рр. (інформацію про розмір внеску і банківські реквізити розміщено нижче та на сторінці у Фейсбуці, деталі можна уточнити у скарбника Товариства Твардовської Мар’яни Остапівни (тел. +38097 408 53 37, e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.).
  2. Якщо хтось бажає вступити в члени УТГіС, а працює в організації, де немає первинного осередку Товариства, звертайтесь до вченого секретаря УТГіС Голубенко Анастасії Володимирівни (тел. +38(096)3182387, e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.) або до скарбника Мар’яни Твардовської.
  3. В установах і закладах, де немає первинних осередків УТГіС, прошу членів самоорганізовуватися, а інформацію про організовані осередки та їхніх керівників надати ученому секретареві УТГіС Анастасії Голубенко.
  4. Бажаючих взяти участь у роботі з’їзду прошу зареєструватися у вченого секретаря УТГіС.
  5. Прошу членів Ради УТГіС, членів Президії та Ревізійної комісії Товариства спланувати свою роботу так, щоб взяти безпосередню участь у роботі з’їзду. Про неможливість такої участі прошу повідомити вченого секретаря УТГіС до початку вересня 2025 р.

Звертаю увагу на те, що ХІ з’їзд УТГіС буде асоційований з ХХ Міжнародною науковою конференцією «Фактори експериментальної еволюції організмів», інформацію про яку опубліковано на сайті Товариства.

І на завершення зичу всім доброго здоров’я, успіхів і удачі в новому 2025 році, миру нам переможного і Слава Україні!

Президент УТГіС                Віктор Кунах

 


 

 

16 січня 2025 р. на 87-му році життя відійшов у засвіти багаторічний активний член Українського товариства генетиків і селекціонерів імені Миколи Вавилова, відомий український вчений-зоотехнік, доктор сільськогосподарських, професор, головний науковий співробітник лабораторії генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, професор Анатолій Михайлович ХОХЛОВ (8.06.1938 –16.01.2025).

Відомий своїм уважним керівництвом, відданістю науці та людям, вчений зробив неосяжний внесок у розвиток та становлення вітчизняної зоотехнічної науки. Ним встановлено доместикаційні зміни у всіх основних системах і тканинах організму свині, а також у її поведінці та рівнях продуктивності; висунуто генетичну концепцію доместикації тварин, згідно з якою процес одомашнення свиней пов'язаний з переходом генів з мономорфного стану в генетичних системах у поліморфний, а також з накопиченням і підвищенням частоти рецесивних генів у геномах; виявлено центри одомашнювання свиней в Україні і прилеглих територіях Молдови, Румунії, Угорщини, Югославії і Болгарії.

Вчений є автором і співавтором понад 700 наукових праць, у тому числі 47 підручників, навчальних посібників та методичних розробок з проблем еволюції, селекції, доместикації, генетики тварин. На міжнародному конкурсі видань монографія «Мировой генофонд лошадей и его использование» була визнана «Кращим науковим виданням» і професор А. М. Хохлов отримав «Диплом міжнародного конкурсу», а два навчальних посібника «Молекулярна генетика та технології досліджень генома» та «Генетика з біометрією» також були визнані «Кращими науково-методичними виданнями». Мав 5 патентів на винахід. Під керівництвом вченого захищено 21 кандидатська та 5 докторських дисертацій.

Окрім наукової кар’єри, А. М. Хохлов активно займався управлінською та науково-практичною діяльністю. В різні роки працював деканом зооінженерного факультету, проректором з виховної роботи, очолював Дергачівський районний виконавчий комітет, а згодом Дергачівську районну державну адміністрацію, був представником Президента України у цьому районі. Анатолій Михайлович приймав активну участь у роботі Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова, він неодноразовий учасник з’їздів і конференцій, які проводило Товариство, багато років був членом Редколегії збірника наукових праць «Фактори експериментальної еволюції організмів».

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та значний особистий внесок в розбудову вітчизняної аграрної науки А. М. Хохлов був нагороджений орденом «Знак Пошани» та медаллю «Ветеран праці» СРСР, почесними відзнаками Мінагропрому України «Відмінник аграрної освіти і науки» Ι, ΙΙ, ΙΙΙ ступеня та «Знак Пошани» Ι та ΙΙ ступеня, Почесними грамотами Міністерства освіти та науки України та Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова, відзнакою “25 років Незалежності України”, пам’ятним орденом “Незалежна Україна” та ін.

Його професійна відданість, людяність і невтомна праця будуть прикладом для багатьох. Світла пам’ять про Анатолія Михайловича Хохлова – вченого, вчителя, керівника, чуйну і душевну людину назавжди збережеться у серцях всіх, хто його знав і працював з ним.

 

Президія Українського товариства генетиків
і селекціонерів ім.
М.І. Вавилова

 Редколегія збірника наукових праць
«Фактори експериментальної еволюції організмів»