Некролог, Анатолій Михайлович ХОХЛОВ

 

Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що що 16 січня 2025 р. на 87-му році життя відійшов у засвіти багаторічний активний член Українського товариства генетиків і селекціонерів імені Миколи Вавилова, відомий український вчений-зоотехнік, доктор сільськогосподарських, професор, головний науковий співробітник лабораторії генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, професор Анатолій Михайлович ХОХЛОВ (8.06.1938 –16.01.2025).

Дивитись більше Некролог, Анатолій Михайлович ХОХЛОВ


ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ
до членів Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова та зацікавлених осіб з нагоди підготовки до ХІ з’їзду УТГіС

Дорогі друзі, шановні колеги!

24 вересня 2024 р. у місті Тернополі під час проведення XIX-ї Міжнародної наукової конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів» відбувся черговий пленум Ради Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова (УТГіС).  Пленум прийняв постанову провести черговий ХІ з’їзд УТГіС у 2025 році в місті Києві на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Попередня дата проведення з’їзду – друга половина вересня 2025 р.

У зв’язку з розпочатою підготовкою до з’їзду звертаюсь з наступним проханням:

  1. Закликаю членів Товариства найближчим часом сплатити членські внески за 2023-2025 рр. (інформацію про розмір внеску і банківські реквізити розміщено нижче та на сторінці у Фейсбуці, деталі можна уточнити у скарбника Товариства Твардовської Мар’яни Остапівни (тел. +38097 408 53 37, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).
  2. Якщо хтось бажає вступити в члени УТГіС, а працює в організації, де немає первинного осередку Товариства, звертайтесь до вченого секретаря УТГіС Голубенко Анастасії Володимирівни (тел. +38(096)3182387, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) або до скарбника Мар’яни Твардовської.
  3. В установах і закладах, де немає первинних осередків УТГіС, прошу членів самоорганізовуватися, а інформацію про організовані осередки та їхніх керівників надати ученому секретареві УТГіС Анастасії Голубенко.
  4. Бажаючих взяти участь у роботі з’їзду прошу зареєструватися у вченого секретаря УТГіС.
  5. Прошу членів Ради УТГіС, членів Президії та Ревізійної комісії Товариства спланувати свою роботу так, щоб взяти безпосередню участь у роботі з’їзду. Про неможливість такої участі прошу повідомити вченого секретаря УТГіС до початку вересня 2025 р.

Звертаю увагу на те, що ХІ з’їзд УТГіС буде асоційований з ХХ Міжнародною науковою конференцією «Фактори експериментальної еволюції організмів», інформацію про яку опубліковано на сайті Товариства.

І на завершення зичу всім доброго здоров’я, успіхів і удачі в новому 2025 році, миру нам переможного і Слава Україні!

Президент УТГіС                Віктор Кунах

 


 

Joint ХІ Congress of VSGBU and XX International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms»

Dear colleagues!

On behalf of the Vavilov Society of Geneticists and Breeders of Ukraine (VSGBU) we are pleased to invite you to the Joint ХІ Congress of VSGBU and XX International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms», dedicated to the 120th anniversary of the birth of Erwin Chargaff, the 135th anniversary of the birth of Hermann Joseph Muller. The Congress and Conference will be held in September 2025 in Kyiv (Ukraine) at the Institute of Molecular Biology and Genetics (IMBG) of National Academy of Sciences of Ukraine (NASU). The date and format of the conference will be specified in the Information letter 2. The co-organizers of this event are VSGBU and IMBG NASU.

Download Information Letter 1


 

16 січня 2025 р. на 87-му році життя відійшов у засвіти багаторічний активний член Українського товариства генетиків і селекціонерів імені Миколи Вавилова, відомий український вчений-зоотехнік, доктор сільськогосподарських, професор, головний науковий співробітник лабораторії генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, професор Анатолій Михайлович ХОХЛОВ (8.06.1938 –16.01.2025).

Відомий своїм уважним керівництвом, відданістю науці та людям, вчений зробив неосяжний внесок у розвиток та становлення вітчизняної зоотехнічної науки. Ним встановлено доместикаційні зміни у всіх основних системах і тканинах організму свині, а також у її поведінці та рівнях продуктивності; висунуто генетичну концепцію доместикації тварин, згідно з якою процес одомашнення свиней пов'язаний з переходом генів з мономорфного стану в генетичних системах у поліморфний, а також з накопиченням і підвищенням частоти рецесивних генів у геномах; виявлено центри одомашнювання свиней в Україні і прилеглих територіях Молдови, Румунії, Угорщини, Югославії і Болгарії.

Вчений є автором і співавтором понад 700 наукових праць, у тому числі 47 підручників, навчальних посібників та методичних розробок з проблем еволюції, селекції, доместикації, генетики тварин. На міжнародному конкурсі видань монографія «Мировой генофонд лошадей и его использование» була визнана «Кращим науковим виданням» і професор А. М. Хохлов отримав «Диплом міжнародного конкурсу», а два навчальних посібника «Молекулярна генетика та технології досліджень генома» та «Генетика з біометрією» також були визнані «Кращими науково-методичними виданнями». Мав 5 патентів на винахід. Під керівництвом вченого захищено 21 кандидатська та 5 докторських дисертацій.

Окрім наукової кар’єри, А. М. Хохлов активно займався управлінською та науково-практичною діяльністю. В різні роки працював деканом зооінженерного факультету, проректором з виховної роботи, очолював Дергачівський районний виконавчий комітет, а згодом Дергачівську районну державну адміністрацію, був представником Президента України у цьому районі. Анатолій Михайлович приймав активну участь у роботі Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова, він неодноразовий учасник з’їздів і конференцій, які проводило Товариство, багато років був членом Редколегії збірника наукових праць «Фактори експериментальної еволюції організмів».

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та значний особистий внесок в розбудову вітчизняної аграрної науки А. М. Хохлов був нагороджений орденом «Знак Пошани» та медаллю «Ветеран праці» СРСР, почесними відзнаками Мінагропрому України «Відмінник аграрної освіти і науки» Ι, ΙΙ, ΙΙΙ ступеня та «Знак Пошани» Ι та ΙΙ ступеня, Почесними грамотами Міністерства освіти та науки України та Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова, відзнакою “25 років Незалежності України”, пам’ятним орденом “Незалежна Україна” та ін.

Його професійна відданість, людяність і невтомна праця будуть прикладом для багатьох. Світла пам’ять про Анатолія Михайловича Хохлова – вченого, вчителя, керівника, чуйну і душевну людину назавжди збережеться у серцях всіх, хто його знав і працював з ним.

 

Президія Українського товариства генетиків
і селекціонерів ім.
М.І. Вавилова

 Редколегія збірника наукових праць
«Фактори експериментальної еволюції організмів»