Чарльз Дарвін – вчений-еволюціоніст

  • Г. Б. Гуменюк
  • І. Б. Чень
  • О. С. Волошин

Анотація

Чарльз Роберт Дарвін – англійський натураліст, геолог та біолог одним із перших усвідомив та наочно продемонстрував, що всі живі організми еволюціонують у часі від спільних предків. Основною рушійною силою еволюції назвав природний відбір та невизначену мінливість. Існування еволюції було визнано більшістю вчених ще за життя Ч. Дарвіна, у той час як його теорія природного відбору, як основне пояснення еволюції, стала загальновизнаною лише в 30-х роках XX-го століття. Ідеї та відкриття Ч. Дарвіна в доопрацьованому вигляді формують фундамент сучасної синтетичної теорії еволюції та складають основу біології, надаючи логічне пояснення біорізноманіттю. Ортодоксальні послідовники вчення Дарвіна розвивають напрямок еволюційної думки, що носить його ім’я – дарвінізм.

Ключові слова: еволюційне вчення, біорізноманіття, природний відбір, синтетична теорія еволюції, невизначена мінливість.

Посилання

Desmond A.J. Charles Darwin. URL: https://www.britannica.com/biography/Charles-Darwin/On-the-Origin-of-Species (Last accessed: 25.02.2019).

Komisarenko S.V., Danylova V.M. Evoliuciine vchennia Charlza Darvina i suchasna biolohiia. Ukr. Biochim. Zhurn. 2009. V. 81, No 6. P. 5–16. [in Ukrainian]

Pravdin F.N. Darvinizm. Moskva: Prosvishcheniie, 1968. 430 p. [in Russian

Shmalgauzen I.I. Factory evolucii. Teoriia stabilizuiuchoho vidboru. Moskva: Nauka, 1968. 450 p. [in Russian]

Hrycenko S. Zhyvi svidky evoliucii. Svitogliad. 2007. No 3. P. 18–23. [in Ukrainian]