Некролог, НІКОЛАЙЧУК Віталій Іванович

 

Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що 30 червня 2021 р. перестало битися серце доктора біологічних наук, професора Ужгородського національного університету Ніколайчука Віталія Івановича. Він помер за день до свого 70-річчя. Віталій Іванович протягом багатьох років очолював Закарпатське відділення Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова та був активним членом Товариства

Із 1989 по 2010 рр. працював деканом біологічного факультету, з 1988 по 2018 рр. – завідувачем кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології УжНУ.

Із 2001 року – член Експертної ради з біологічних наук ВАК України. За багаторічну роботу з підготовки студентів отримав звання «Відмінник освіти України», а також нагороду Ярослава Мудрого. У 2005 році став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. 

За створення генетичної школи та розробку нових напрямів наукових досліджень у селекції кормових культур у 2000 році йому присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України». 

Віталій Іванович був академіком Академії наук вищої освіти України, Почесним академіком Угорської академії наук, Заслуженим професором Ужгородського національного університету.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Віталія Івановича та висловлюємо щирі співчуття. 

 

Президія Українського товариства генетиків
і селекціонерів ім. М.І. Вавилова

XVI International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms»

Dear colleagues!

On behalf of M.I. Vavilov Society of Geneticists and Breeders of Ukraine (VSGBU) we are pleased to inform that the XVI International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms» is planned for September 2021. Since the Сonference in September 2020 was cancelled due to coronavirus pandemic, it is planned to hold both the XV and XVI International Scientific Conferences «Factors in Experimental Evolution of Organisms» in late September 2021 in Kamianets-Podilskyi (Khmelnytskyi region, Ukraine).

The work of the Conference will cover the following areas:

 1. Genome Evolution in Nature and in Experiment
 2. General and Population Genetics
 3. Molecular Genetics and Genomics
 4. Cytogenetics
 5. Applied Genetics and Breeding
 6. Human Genetics and Medical Genetics
 7. Analysis and Evaluation of Genetic Resources
 8. Molecular and Cell Biotechnologies
 9. Ecological Genetics
 10. Bioinformatics and Computer Biology
 11. History of Biology, Issues of Teaching Genetics, Selection and Evolutionary Theory

Download Information Letter 1


 

Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що 26 березня 2021 р. на 85‑му році пішов із життя голова Сумського відділення і надзвичайно активний член Товариства, доктор сільськогосподарських наук, професор, головний науковий співробітник Інституту луб’яних культур НААН, всесвітньовідомий учений у галузі селекції і насінництва конопель без психотропних властивостей, людина щедрої душі і доброго серця Вячеслав Гаврилович ВИРОВЕЦЬ.

Майже усе своє життя Вячеслав Гаврилович присвятив служінню науці, завжди залишаючись на пульсі світової прогресивної наукової думки. Крилатий вислів «На роботу йти з радістю, а повертатися з гордістю» неписаною істиною супроводжував його упродовж життя. Всебічно обдарована, талановита, глибоко мисляча людина, надзвичайно цікавий і мудрий співрозмовник з енциклопедичними знаннями, Людина і Вчений з великої літери – таким залишиться Вячеслав Гаврилович у душах і серцях його учнів і послідовників, колег, усіх тих, хто його знав, кому відомі його погляди і переконання, хто мав щастя спілкуватись з ним.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Вячеслава Гавриловича та висловлюємо щирі співчуття.

 

 

Президія Українського товариства генетиків
і селекціонерів ім.
М.І. Вавилова