XV International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms»

Dear colleagues!

On behalf of M.I. Vavilov Society of Geneticists and Breeders of Ukraine (VSGBU) we are pleased to invite you to the XV International Scientific Conference «Factors in Experimental Evolution of Organisms» dedicated to the 120th birthday anniversary of the famous geneticist N.V. Tymofieiev-Resovskyi, the 90th birthday anniversary of the molecular biologist G.Kh. Matsuka and the 90th birthday anniversary of the famous geneticist and breeder O.O. Sozinov. The conference will take place on September 21-25, 2020 in the city of Kamianets-Podilskyi (Khmelnytskyi region, Ukraine). The co-organizers of this event are VSGBU, the Kamianets-Podilskyi National Ivan Ohiienko University and the Institute of Molecular Biology and Genetics of NAS of Ukraine.

The scientific work of the Conference will be held in the following areas:

 1. Genome Evolution in Nature and in Experiment
 2. General and Population Genetics
 3. Molecular Genetics and Plant Genomics
 4. Radiation Genetics
 5. Applied Genetics and Breeding
 6. Human Genetics and Medical Genetics
 7. Analysis and Evaluation of Genetic Resources
 8. Molecular and Cell Biotechnologies
 9. Ecological Genetics
 10. Bioinformatics and Protein Engineering
 11. History of Biology, Teaching of Genetics, Breeding and Evolutionary Theory

Download Information Letter 1


 

Короткий життєпис К. Малліса такий: отримав ступінь бакалавра наук в галузі хімії в Технологічному інституті Джорджії (Georgia Institute of Technology) в 1966 році, ступінь доктора філософії у галузі біохімії - в Університеті Каліфорнії (University of California) в 1972 році, де читав лекції з біохімії до 1973 року. У тому ж році став постдокторантом з педіатричної кардіології в Медичній школі Університету Канзаса (University of Kansas Medical School), з акцентом в області фізіології легеневих судин. У 1977 році розпочав дворічну докторську роботу з фармацевтичної хімії в Університеті Каліфорнії (University of California). В 1979 році приєднався до корпорації «Cetus Corp.» в Емервіллі (Каліфорнія, США) в якості хіміка ДНК. Протягом семи років досліджував синтез олігонуклеотидів, що привело його до винаходу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). У 1986 році призначений відповідальним за молекулярну біологію в корпорації «Xytronyx, Inc» в Сан-Дієго, де зосередив роботу на ДНК і фотохімії. У 1987 році почав консультації з хімії нуклеїнових кислот для десятка корпорацій («Angenics», «Cytometrics», «Eastman Kodak», «Abbott Labs», «Milligen / Biosearch») та спеціалізованих лабораторій. В 1993 році отримав Нобелівську премію з хімії за винахід полімеразної ланцюгової реакції. Після цього він залишив і виробництво, і науку, оселився в Каліфорнії на березі океану, де займався віндсерфінгом і (у вільний час) приватним науковим консультуванням.

Концептуально розроблений К. Маллісом метод ПЛР зробив революцію в сучасній молекулярній біології. А незабаром ПЛР знайшла множинні застосування в областях, дуже далеких від академічної науки. Цей метод у тисячі разів спростив, прискорив і здешевив процес виділення специфічного фрагмента ДНК.

Відкриття ПЛР-ампліфікації – одного з монументальних наукових методів ХХ століття – це блискучий приклад епохального винаходу, зробленого геніальним одинаком.

Зараз ПЛР – це рутинний лабораторний метод. І кожна постановка ПЛР (а їх мабуть десятки тисяч кожного дня) – це пам’ять про її винахідника.

Президія Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова
Підготувала доктор біол. наук Н.Е. Волкова